Facebook
Terminsplan for sæson 2017-18

HVOR MEGET IS SKAL DER BRUGES

DanSkate - National samling ØST ELLER VEST

18.-20 august 2017

Fredag eftermiddag til søndag sidst på eftermiddagen

Vojens

IJS Seminar og FunSkate workshop

2.-3. september 2017

-

Ikke søges

Mærkeprøve VEST

9. september 2017

7-8 timer

Esbjerg

Mærkeprøve ØST

9. september 2017

7-8 timer

Ørestad

Solo- og isdansesamling (herunder mærkeprøve)

8.-10. september 2017

Esbjerg

DSU-efterårskonkurrence for M-løbere, solodans M og K-løbere og K-drenge, samt drenge M og K fra Norden

VEST

15.-17. september 2017

Fra fredag middag til søndag aften

(kun konkurrencehal)

Rødovre

Træningssamling FunSkate ØST + hjælpetræneruddannelse

22.-24. september 2017

Fredag kl. 16.00 til og med søndag ca. kl. 16.00

Tårnby

FunSkate træningssamling VEST + hjælpetræneruddannelse

22.-24. september 2017

Fredag kl. 18.00 til og med søndag kl. 16.00

Herning

HSK-Cup

29. september-1. oktober 2017

HVIDOVRE (privatkonk.)

Iskrystal I

14. oktober 2017

Hørsholm

(privatkonk.)

UGE 42 - Store Skøjtedag

Uge 42

I hører mere fra DSU omkring dette

Hver klub en dag i uge 42

FunSkate 1 VEST

21-22. oktober 2017

9-19 både lørdag og søndag

Silkeborg

Oktoberkonkurrencen

27.-29. oktober 2017

GENTOFTE

(privatkkonk)

FunSkate 1 ØST

4.-5. november 2017

8-19 både lørdag og søndag

Ørestad

SM + SC (M- og K-løbere) samt solodans/isdans både øst og vest

ØST

10.-12. november 2017

Fra fredag morgen til søndag aften

(konkurrencehal hele weekenden - og træningshal lørdag hele dagen og søndag til ca. middag, hvis en sådan haves)

Tårnby

JFM + JFC (M- og K-løbere)

VEST

17.-19. november 2017

Fra fredag morgen til søndag aften

(konkurrencehal hele weekenden - og træningshal lørdag hele dagen og søndag til ca. middag, hvis en sådan haves)

Esbjerg

FunSkate 2 VEST

25. og 26. november 2017

9-19 både lørdag og søndag

Århus

Iskrystal II

25. november 2017

Hørsholm

(privatkonk.)

DM 2015 (M-løbere)

ØST

01-03. december 2017

Fra fredag morgen til søndag aften

(konkurrencehal hele weekenden - og træningshal lørdag hele dagen og søndag til ca. middag, hvis en sådan haves)

Hørsholm

FunSkate 2 ØST

9.-10. december 2017

8-19 både lørdag og søndag

Gladsaxe

DanSkate National samling - ØST eller VEST

5.-7. januar 2018

Fredag eftermiddag til søndag sidst på eftermiddagen

Odense

Danmarks-Cup - ØST

12.-14. januar 2018

Fredag middag til søndag sidst på eftermiddagen

(Kun konkurrencehal)

Gentofte

Iskrystal III

20. januar 2018

Hørsholm

(privatkonk.)

Isblomsten

26.-28. januar 2018

HERLEV

(privatkonk.)

Nordics

1.-4. februar 2018

Finland

FunSkate 3 VEST

3.-4. februar 2018

9-19 både lørdag og søndag

Vojens

Flyvercup

9.-11. februar 2018

TÅRNBY

(privatkonk.)

FunSkate 3 ØST

10.-11. februar 2018

8-19 både lørdag og søndag

Gentofte

Friløbskonkurrencen

(Klubmesterskab) (M- og K-løbere)

VEST                                    

23.-25. februar 2018

Fra fredag middag til søndag aften

(kun konkurrencehal)

Herning

FunSkate FINALE

3.-4. marts 2018

Lørdag og søndag

ODENSE

Copenhagen Dance Cup

30. marts-1. april 2018

RØDOVRE

(privatkonk.)

Skate Copenhagen

5.-8. april 2018

HVIDOVRE

(privatkonk.)

Danskate National samling

ØST ELLER VEST

xxx. april 2018

Fredag eftermiddag til søndag sidst på eftermiddagen

EM

15.-21. jan

OL

9-25. feb.

VM

19.-25. marts

Copyright 2017 Odense Skøjteklub