Træningsplan

Lektion + Selvtræning

Når der er selvtræning på lektionstiderne, skal man vide, at træneren med eleven har fortrinsret. Især når musikken spiller, skal man holde ekstra øje og flytte sig.

Uge plan

Istræning er blå, office er grøn og lektioner er røde.

Ugeplan (viser denne uge).

Uge: 08

februar 2024

Man
Tir
Ons
Tor
Fre
Lør
Søn
29
30
31
1
M/K
06:30 - 07:15
Sportsklasse
07:30 - 08:15
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:45
Team A + Team A asp
16:15 - 17:00
Teensport A+B Off ice
16:45 - 17:30
Team B+C
17:00 - 17:45
Team A Off ice
17:15 - 18:15
Teensport A+B
17:45 - 18:30
Team A asp + Team B+C Off ice
18:15 - 19:15
2
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:00
Team A asp + Team B+C + Funskate mrk 5+
15:00 - 15:45
Team A
16:15 - 17:00
Team A asp + Team B
17:00 - 17:45
Team A
17:45 - 18:30
3
Selvtræning mrk 2+
07:00 - 07:45
Team A asp + Team B+C
07:45 - 08:30
Team A
08:30 - 09:15
Funskate + Bubbles
09:15 - 10:00
Team A asp + Team B+C Off ice
09:15 - 10:00
Team A
10:15 - 11:00
Voksen A+B
11:00 - 11:45
Team A Off ice
11:45 - 12:45
4
Teensport A+B + Teenfun Off ice
16:15 - 17:00
Teensport B + Teenfun
17:15 - 18:15
Teensport A + Teensport B mrk 4
18:15 - 19:15
5
Lektion + Selvtræning mrk 2+
15:00 - 15:45
Team A + Team A asp
16:15 - 17:00
Funskate + Team C Off ice
16:45 - 17:30
Begynder + Bubbles Istræning + Skøjtegymnastik
17:00 - 18:30
Team A + Team A asp + Team B Off ice
17:30 - 18:30
Funskate
17:45 - 18:30
Team A asp + Team B+C
18:45 - 19:30
Voksen A+B Off ice
19:15 - 20:00
Team A
19:30 - 20:15
Solodans A
19:30 - 20:15
Voksen A+B
20:15 - 21:00
6
Sportsklasse
08:00 - 08:45
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:45
Team A
16:15 - 17:00
Teensport A+B
17:00 - 17:40
Team A
17:50 - 18:30
Teensport A+B Off ice
18:00 - 18:45
Team A Obbc
19:00 - 20:00
7
Team A asp + Team B+C
16:15 - 17:00
Begynder + Bubbles Istræning + Skøjtegymnastik
17:00 - 18:30
Funskate + Teensport A Off ice
17:00 - 17:45
Team A + asp + Team B + C ADG i kombisalen
17:15 - 18:15
Funskate
18:00 - 18:45
Voksen A+C + Teenfun Off ice
18:30 - 19:15
Teensport A
18:45 - 19:30
Voksen A+C + Teenfun
19:30 - 20:15
Solodans A+Voksen (selvtræning)
20:30 - 21:15
8
M/K
06:30 - 07:15
Sportsklasse
07:30 - 08:15
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:45
Team A + Team A asp
16:15 - 17:00
Teensport A+B Off ice
16:45 - 17:30
Team B+C
17:00 - 17:45
Team A Off ice
17:15 - 18:15
Teensport A+B
17:45 - 18:30
Team A asp + Team B+C Off ice
18:15 - 19:15
9
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:00
Team A asp + Team B+C + Funskate mrk 5+
15:00 - 15:45
Team A
16:15 - 17:00
Team A asp + Team B
17:00 - 17:45
Team A
17:45 - 18:30
10
Selvtræning mrk 2+
07:00 - 07:45
Team A asp + Team B+C
07:45 - 08:30
Team A
08:30 - 09:15
Team A asp + Team B+C + i sele på gulvet
08:45 - 09:05
Funskate + Bubbles
09:15 - 10:00
Team A asp + Team B+C Off ice
09:15 - 10:00
Team A
10:15 - 11:00
Funskate + Bubbles Off ice
10:15 - 11:00
Voksen A+B
11:00 - 11:45
Team A Off ice
11:45 - 12:45
11
Teensport A+B + Teenfun Off ice
16:15 - 17:00
Teensport B + Teenfun
17:15 - 18:15
Solodans A
17:45 - 18:45
Solodans B
18:15 - 19:15
Teensport A + Teensport B mrk 4
18:15 - 19:15
12
Lektion + Selvtræning mrk 2+
15:00 - 15:45
Team A + Team A asp
16:15 - 17:00
Funskate + Team C Off ice
16:45 - 17:30
Begynder + Bubbles Istræning + Skøjtegymnastik
17:00 - 18:30
Team A + Team A asp + Team B Off ice
17:30 - 18:30
Funskate
17:45 - 18:30
Team A asp + Team B+C
18:45 - 19:30
Voksen A+B Off ice
19:15 - 20:00
Team A
19:30 - 20:15
Solodans A
19:30 - 20:15
Voksen A+B
20:15 - 21:00
13
Team A + Team A asp + Team B
09:00 - 09:45
Mrk 3-5 + Team C
10:00 - 10:45
Team A + Team A asp + B
10:45 - 11:30
Mrk 3-5 + Team C
11:30 - 12:15
Solodans B
12:15 - 13:00
Team A + Team A asp + B + Team C Off ice
12:20 - 13:20
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:45
Funskate Show
16:15 - 17:15
Selvtræning mrk 2+
17:15 - 18:30
14
Team A asp + Team B+C
16:15 - 17:00
Begynder + Bubbles Istræning + Skøjtegymnastik
17:00 - 18:30
Funskate + Teensport A Off ice
17:00 - 17:45
Team A + Team A asp + B + C (ADG med Pernille)
17:15 - 18:15
Funskate + Teensport A
18:00 - 18:45
Voksen A+C + Teenfun Off ice
18:30 - 19:15
Solodans Voksen
18:45 - 19:30
Voksen A+C + Teenfun
19:30 - 20:15
Solodans A
20:30 - 21:15
15
Team A + Team A asp + B
09:00 - 09:45
Team A + Team A asp + B Off ice
10:00 - 11:00
Team A + Team A asp
16:15 - 17:00
Teensport A+B Off ice
16:45 - 17:30
Team B+C
17:00 - 17:45
Teensport A+B
17:45 - 18:30
16
Team A + Team A asp + B Off ice
15:00 - 15:45
Team A + Team A asp + B
16:15 - 17:00
Team A asp + Team B
17:00 - 17:45
Team A
17:45 - 18:30
17
Selvtræning mrk 2+
07:00 - 07:45
Team A asp + Team B+C
07:45 - 08:30
Team A
08:30 - 09:15
Team A asp + Team B+C + i sele på gulvet
08:45 - 09:05
Funskate + Bubbles
09:15 - 10:00
Team A asp + Team B+C Off ice
09:15 - 10:00
Team A
10:15 - 11:00
Funskate + Bubbles Off ice
10:15 - 11:00
Voksen A+B
11:00 - 11:45
Team A Off ice
11:45 - 12:45
18
Teensport A+B + Teenfun Off ice
16:15 - 17:00
Teensport B + Teenfun
17:15 - 18:15
Solodans A
17:45 - 18:45
Solodans B
18:15 - 19:15
Teensport A + Teensport B mrk 4
18:15 - 19:15
19
Lektion + Selvtræning mrk 2+
15:00 - 15:45
Team A + asp + Team B
16:15 - 17:00
Fastelavn for alle på is
17:00 - 18:30
Team A asp + Team B + C
18:45 - 19:30
Voksen A+B Off ice
19:15 - 20:00
Team A
19:30 - 20:15
Solodans A
19:30 - 20:15
Voksen A+B
20:15 - 21:00
20
Sportsklasse
08:00 - 08:45
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:45
Team A + Team A asp + Team B (Dem som skal til konkurrence)
16:15 - 17:00
Teensport A+B
17:00 - 17:40
Team A
17:50 - 18:30
Teensport A+B Off ice
18:00 - 18:45
Team A Obbc
19:00 - 20:00
21
Team A asp + Team B+C
16:15 - 17:00
Begynder + Bubbles Istræning + Skøjtegymnastik
17:00 - 18:30
Funskate + Teensport A Off ice
17:00 - 17:45
Team A + asp + Team B + C ADG i kombisalen
17:15 - 18:15
Funskate
18:00 - 18:45
Voksen A+C + Teenfun Off ice
18:30 - 19:15
Teensport A + Solodans voksen
18:45 - 19:30
Voksen A+C + Teenfun
19:30 - 20:15
Solodans A
20:30 - 21:15
22
M/K
06:30 - 07:15
Sportsklasse
07:30 - 08:15
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:45
Team A + Team A asp
16:15 - 17:00
Teensport A+B Off ice
16:45 - 17:30
Team B+C
17:00 - 17:45
Teensport A+B
17:45 - 18:30
Dans Team A + asp + Team B+C
18:00 - 19:00
23
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:00
Team A asp + Team B+C + Funskate mrk 5+
15:00 - 15:45
Team A
16:15 - 17:00
Team A asp + Team B
17:00 - 17:45
Team A
17:45 - 18:30
24
Selvtræning mrk 2+
07:00 - 07:45
Funskate Show
07:45 - 08:30
Funskate + Bubbles
08:30 - 09:15
Voksen A+B
09:15 - 10:00
Team A
10:15 - 11:00
Selvtræning mrk 2+
11:00 - 11:45
25
Teensport A+B + Teenfun Off ice
16:15 - 17:00
Teensport B + Teenfun
17:15 - 18:15
Solodans A
17:45 - 18:45
Solodans B
18:15 - 19:15
Teensport A + Teensport B mrk 4
18:15 - 19:15
26
Lektion + Selvtræning mrk 2+
15:00 - 15:45
Team A + Team A asp
16:15 - 17:00
Funskate + Team C Off ice
16:45 - 17:30
Begynder + Bubbles Istræning + Skøjtegymnastik
17:00 - 18:30
Team A + Team A asp + Team B Off ice
17:30 - 18:30
Funskate
17:45 - 18:30
Team A asp + Team B+C
18:45 - 19:30
Voksen A+B Off ice
19:15 - 20:00
Team A
19:30 - 20:15
Solodans A
19:30 - 20:15
Voksen A+B
20:15 - 21:00
27
Sportsklasse
08:00 - 08:45
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:45
Team A
16:15 - 17:00
Teensport A+B
17:00 - 17:40
Team A
17:50 - 18:30
Teensport A+B Off ice
18:00 - 18:45
Team A Obbc
19:00 - 20:00
28
Team A asp + Team B+C
16:15 - 17:00
Begynder + Bubbles Istræning + Skøjtegymnastik
17:00 - 18:30
Funskate + Teensport A Off ice
17:00 - 17:45
Team A + asp + Team B + C ADG i kombisalen
17:15 - 18:15
Funskate
18:00 - 18:45
Voksen A+C + Teenfun Off ice
18:30 - 19:15
Teensport A + Solodans voksen
18:45 - 19:30
Voksen A+C + Teenfun
19:30 - 20:15
Solodans A
20:30 - 21:15
29
M/K
06:30 - 07:15
Sportsklasse
07:30 - 08:15
Lektion + Selvtræning mrk 2+
14:15 - 15:45
Team A + Team A asp
16:15 - 17:00
Teensport A+B Off ice
16:45 - 17:30
Team B+C
17:00 - 17:45
Teensport A+B
17:45 - 18:30
Dans Team A + asp + Team B+C
18:00 - 19:00
1
2
3

Alternativ kalender

2024 februar

Week 4

man 29
tirs 30
ons 31
tors 1
fre 2
lør 3
søn 4
man 5
tirs 6
ons 7
tors 8
fre 9
lør 10
søn 11
man 12
tirs 13
ons 14
tors 15
fre 16
lør 17
søn 18
man 19
tirs 20
ons 21
tors 22
fre 23
lør 24
søn 25
man 26
tirs 27
ons 28
tors 29
fre 1
lør 2
søn 3
06:30 - 07:15 M/K Hal2
06:30 - 07:15 M/K Hal2

Off-ice følgende steder

Dans er ofte i OGF:

Atletik stadion (Stadium). På løbebanen og græsset på Odense Atletik stadion.
Højstrup skole (CSV Odense) gymnastik sal. Adressen er Rismarksvej 80 5200 Odense V.  Kør ned ad vejen rismarksvænget og før KFUM boldklub, drej til højre og fortsæt af den lille vej om til bagsiden af skolen. Der ligger de to gymnastik sale. 
SIKO idrættens Hus pige gym – (Gamle Bolbro skole) Adressen er Stadionvej 50. Indgangen er i stueetage, modsat side af pillen.
Ps. Der er en del vejarbejde på-grund af let-bane byggeri. 
Mellemgangen midterstykket mellem de 2 ishaller.
ishockeys styrkerum: Højre billede beskriver, den røde priks placering på oversigtkortet til venstre til styrkerummet. Husk at dreje til højre inden metal døren. 
Pucken: Adressen er møllemarksvej 75 5200 Odense v og pucken er placeret til venstre for ishal 1, ved den sorte pil og røde tekst.
Stige Ø – Søpavillonen: Adressen er Østre Kanalvej 7 5000 Odense C
Dyreskuepladsen område 4: Adressen er Broløkkevej 2, 5250 Odense. Område 4 ligger til venstre, når man går ind igennem hovedindgangen